Apareyler

Ortodonti Apareyleri

Sizlere çok çeşitli özenle ürettiğimiz apareyleri zamanında ulaştırıyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak teknik desteği veriyoruz.

Japonya’da sektör lideri olan ASO International Ortodonti Laboratuvarı’nın Türkiye temsilcisiyiz. Prof. Dr. Isao Matsuno’nun icadı olan Hybrid Core lingual ortodonti indirekt bonding sistemi ve şeffaf düzeltici plaklar da dahil tüm ortodontik apareyleri üretmekteyiz.

Siz değerli ortodonti uzmanlarıyla yüksek tedavi sonuç kalitesine ekonomik bir biçimde ulaşmanızı sağlayacak bir işbirliği yapmak istiyoruz. Lütfen detaylı bilgi almak için bizi arayın.

1. GRUP APAREYLER21

“Apareyler 1” bantlar ile kombine edilmiş sabit mekanik ortodontik apareyleri kategorize eder. Bu grubun tipik apareyleri Lingual Ark, Quad Helix, Nance ve RPE yani sabit hızlı genişletme aygıtıdır. Bu grupta retansiyon yani pekiştirme yapan, ekspansiyon yani genişletme yapan ve yaylarla diş hareketi sağlayan apareyler de mevcuttur. Ayrıca sabit dil önleyiciler, parmak emmeyi önleyiciler gibi kötü alışkanlık kırıcılar da bu gruptadır.

2. GRUP APAREYLER22

“Apareyler 2” çoğunlukla Adams kroşe, topuz kroşe ve vida kullanılan hareketli mekanik ortodontik apareylerini kategorize eder. Transversal yani yanal ve fan-type yani yelpaze şeklinde genişletme yapan ve molar distalizasyonu yapan sagittal yani ön-arka hareket apareyleri ve herhangi bir dişi veya diş grubunu herhangi bir yöne hareket ettiren apareyler bu gruptadır. Ayrıca hereketli dil önleyiciler, parmak emmeyi önleyiciler gibi kötü alışkanlık kırıcılar da bu gruptadır.

ÇALIŞMA MODELLERİ4

Ortodontik vakaların teşhis ve tedavi planını oluşturmak için kullanılan ortodontik çalışma modelleri, öncesi-sonrası kıyaslama imkanı da tanır ve tedavi bittikten sonra beş yıl boyunca saklanmalıdır. Birçok amaç için modellerin artikülatöre alınması gerekli ve faydalı olmaktadır. Şık bir fanus içinde bulunan hassas ve zorlu bir üretim süreci olan minyatür aparey modellerimiz normal boyutlarının tıpatıp aynısıdır. Dişhekimlerinin vakayı anlatmasına yardımcı olur ve hoşluk katarlar. Klinikte küçük büyük herkesin dikkatini çeken bu güzel dizaynlı minyatür modeller kliniğin imajına olumlu katkıda bulunur.

DİĞER APAREYLER16

Bu apareyler arasında horlama apareyleri, mouthguard yani sporcu koruyucu dişlikleri, eklem splintleri, gece plakları, positioner’lar, beyazlatma plakları ve dudak damak yarığı plakları gibi çeşitli apareyler bulunur.

FONKSİYONEL APAREYLER25

Bu grup hastaların çiğneme kaslarının gücünü kullanan hareketli fonksiyonel apareyleri kategorize eder. Bu apareyler bir çok değişik tedavi hedefinde ve kapanış bozukluğunda alt çenenin büyüme yönünü değiştirmek ve daha çok dişsel hareket oluşturarak kapanışı daha iyi bir duruma getirmek için kullanıldığından bir çok değişik aparey türü mevcuttur. Bu grubun tipik apareyleri Aktivatör, Bionatör, Twin Blok ve Frankel apareyleridir.

IDB LINGUAL-LABIAL6

Indirect Bonding (IDB) braketleri dolaylı yapıştırma yöntemidir. Braketlerin labial’e yani dişlerin dudak tarafına bakan dış yüzeylerine yapıştırılması için set-up yani dişlerin kesilmesi ve dizilmesi gerekmez. Lingual’e yani dişlerin dil tarafına bakan iç yüzeylerine yapıştırılması için set-up ve her diş için taşıyıcı çekirdek yapılması gerekir. Aso laboratuvarları bu yöntem için Japon Dr. Matsuno ile ortak patente sahip oldukları Hybrid Core yani melez çekirdek sistemini üretmektedir. Aso laboratuvarları ayrıca Japonya’da Harmony lingual sisteminin set-up’ını yapmaktadır.

PEKİŞTİRME APAREYLERİ18

Bu apareyler aktif ortodontik tedavi bittikten sonra dişlerin nüks etmesini yani tekrar bozulmasını önler. Pekiştirme apareyleri vakanın teşhisine, tedavi edilme yöntemine ve tedavi süresine bağlı olarak bir çok değişik şekilde sabit veya hareketli olabilir. Tipik pekiştirme apareyleri hareketli Hawley plakları, Essix şeffaf plaklar ve dil tarafına yapıştırılan sabit lingual retainer’lardır.

Siz değerli ortodonti uzmanlarıyla yüksek tedavi sonuç kalitesine ekonomik bir biçimde ulaşmanızı sağlayacak bir işbirliği yapmak istiyoruz. Lütfen detaylı bilgi almak için bizi arayın.