AsoAligner

AsoAlignerTM ile Ortodontik Devrim

GELENEKSEL BRAKETLER - ASOALIGNERTM

Metal Braket Diş Teli - AsoAligner Şeffaf Aparey

FARKA BAKIN!

AsoAlignerTM
Şeffaf Ortodontik Aparey

 • Şeffaf, farkedilmeyen ortodontik tedavi
 • Rahatlıkla çıkarılabilen hareketli ortodontik aparey
 • İhtiyaçlarınıza göre birçok değişik vakada kullanılabilir

Bilgisayar yazılımı kullanılarak hatasız, hassas ölçümlerle üretilen ortodontik apareydir.
Ortodontik tedavi kimse farketmeden hassas diş hareketleri ile tamamlanır.
Günde en az 16 saat takılmalıdır.
Kırılgandır ve dikkatli kullanmak gerekir.
Her diş bozukluğunda kullanılamaz.
Sıcak su ile yıkanmamalıdır.
Birçok ülkede ünlü kişiler arasında popülerdir.

AsoAlignerTM Yardım Programı

AsoAlignerTM
yardım programı hassas bir şekilde AsoAligner™ üretmek için geliştirilmiş bir bilgisayar yazılımıdır
Bilgisayar desteği ile hassas ölçüm ve net diş hareketi
 • Dijital analiz sistemi
 • E-mail kullanarak set-up kontrol edilir
AsoAlignerTM Yardım Programı sayesinde set-up modelleri 0,1 mm hassasiyetinde üretilebilir

Diş Hekimleri AsoAlignerTM‘ı Neden Tercih Ediyor?

Ortodonti Bilimi’nin babası olarak kabul edilen ve 1930 yılında vefat eden Edward Hartley Angle ortodontik tedavi prensiplerini oluşturalı 100 yıldan fazla zaman geçti. Şeffaf düzeltici plaklar ise ancak 20 yıl önce diş hekimleri ve hastalarla buluştu.

Aso International laboratuvarı, teknolojik bir ortodontik tedavi aygıtı olan şeffaf düzeltici plakları dünyada en yüksek kalitede ve en çok sayıda üreten birkaç laboratuvardan biridir. AsoAlignerTM bölümü Japonya’da ve Aso International’ın yurt dışı şubelerinde şeffaf düzeltici plaklar olan AsoAlignerTM’ları uzun üretim yıllarına dayanan tecrübesinin ışığında kendi geliştirdiği yazılım ile üretmektedir.

AsoAlignerTM rahat kullanımı olan ince ve şeffaf hareketli bir apareydir ve istenildiğinde takılıp çıkartılabilir. Bunu kullanan kişilerin -tel tedavisinde olduğu gibi- ortodontik tedavi gördüğü anlaşılmaz.

AsoAlignerTM’lar ağızdan alınan ölçüdeki dişlere yaptırılan ve gelişmiş yazılım sayesinde dijital olarak ölçülen hareketlerin, tork ve angülasyon düzeltmelerinin plakların esnekliği sayesinde ağızdaki dişlere hafif kuvvetlerle yansıtılması sonucu dişleri düzeltir. Bir plak dişleri belirli bir mesafe hareket ettireceğinden istenilen tüm diş hareketlerinin tamamlanması için bir seri plak kullanmak gerekebilir. Özel yazılım sayesinde yapılan ölçümler diş hekimlerine, modellerin önceki ve sonraki resimleri hazır bir şekilde pdf bir dosya olarak e-mail atılır. Özellikle AsoAlignerTM şeffaf düzeltici plaklarının üretiminin her safhasını kontrol etmek isteyen diş hekimleri hiç bir yazılım satın almaksızın bilgisayarlarından hareket miktarlarını kontrol edebilir, Aso İstanbul laboratuvarına ilave direktifler verebilir, hastalarının plaklarının kendi onayları sonrasında üretilmesini sağlayabilirler.

AsoAlignerTM plakları tamamen şeffaf üretildiklerinden, sadece gece kullanacağını söyleyen hastalar bile genellikle gündüz hayat rutinleri içinde rahatlıkla plaklara yer vermektedir. Bu da tedavi etkinliğini artırmakta, tedavi süresini ve ihtiyaç duyulan plak sayısını azaltmaktadır. Sonuç olarak, hastalar AsoAlignerTM plaklarının tedavi etkinliğinden ve olumlu tedavi sonuçlarından memnun kalırken ve bu yöntemi yeni potansiyel hastalar olan tanıdıklarına tavsiye ederken, diş hekimleri de muadillerine göre daha güvenilir ve daha ekonomik olan ve hasta potansiyellerini artıran ve muayenehanelerine katma değer yaratan bir ortodontik tedavi enstrümanı tercih etmiş olurlar.

AsoAligner Görünmez Ortodonti Şeffaf Aparey

AsoAlignerTM kullanan vakalar

 • Orta düzeyde çapraşıklık vakası
 • Boşluk kapatma vakası
 • İntrüzyon vakası
 • Ektrüzyon vakası

Siz değerli ortodonti uzmanlarıyla yüksek tedavi sonuç kalitesine ekonomik bir biçimde ulaşmanızı sağlayacak bir işbirliği yapmak istiyoruz. Lütfen detaylı bilgi almak için bizi arayın.

 1. 1
  AsoAlignerTM’ın avantajları nelerdir?
  • AsoAlignerTM hastaların yaşadığı görüntü ve konuşma rahatsızlığını azaltır. Temiz tutmak da kolaydır.
  • AsoAlignerTM tedavi süresi boyunca alınan ölçülerle daha yüksek kalitede bir ortodontik tedavi sağlar.
  • Set-up modeli çok hassas ve hatasız bir şekilde dizayn edilebilir (0.1 mm. Hassasiyetinde). Diş hareketlerinin miktarı ve yönü dijital görüntüler kullanılarak hesaplanır.
  • AsoAlignerTM tedavi planında gerekli görülürse geleneksel braketlerle birlikte kullanılabilir.
  • Hastalar her aktivasyonda üç değişik kalınlıkta plak alır (yumuşak, orta ve sert). Başlangıç diş hareketinde meydana gelebilecek ağrılar yumuşak AsoAlignerTM plaklarıyla rahatça atlatılabilir.
 2. 2
  AsoAlignerTM siparişini nasıl verebilirim?

  Sipariş formumuzu doldurup ölçüleri veya modelleri ve mum kapanışı Aso İstanbul Ortodonti Laboratuvarına gönderin. Aljinat ölçü uzun sürede deforme olacağından silikon ölçüyü tercih edin. Modeller kırılgan olduğundan sert alçıyı tercih edin ve kırılmamaları için alt ve üst modelleri ayrı ayrı özenle paketleyin.

 3. 3
  Set-up modelinin e-mail ile değerlendirilmesi nedir?
  • Hastalarınızın modellerinin set-up’ları laboratuvarımıza verdiğiniz detaylı direktifler doğrultusunda yapılır ve plaklar üretilir.
  • Eğer set-up’ları görmek ve onay vermek isterseniz -plakları üretmeden- diş hareket miktarlarını ve yönlerini görebileceğiniz bir pdf dosyayı size e-mail atabiliriz.
  • İnceledikten sonra yine e-maille cevap yazarak onaylayabilir ya da değişiklik istiyorsanız üç gün içinde bildirebilirsiniz. Onayınızdan sonra plaklar üretilir.
 4. 4
  İlave destek alabilir miyim?

  Tedavi planını belirlemeye yardımcı olmak için vakanın düzeltilmiş son halini gösteren teşhis set-up modelleri yapıyoruz. Bu modellere göre tedavi hedeflerine ulaşmanın ne kadar süreceği ve laboratuvar masrafının ne kadar olacağı daha net hesaplanabiliyor.

 5. 5
  Endikasyonları ve kontraendikasyonları nelerdir?

  Bu aparey her vakada uygun değildir. Diş çekimi gerektiren şiddetli çapraşıklık vakaları, hassas angülasyon düzelmesi gerektiren vakalar ve ekstrüzyon gerektiren vakalar ancak geleneksel braketler ile kombine edilerek tedavi edilebilir.

 6. 6
  Önemli not

  Vakaların dikkatli seçilmesi ve teşhis ve tedavi planlaması safhasında apareyin sınırlarının iyice değerlendirilmesi kritiktir.

AsoAligner Düzeltici Plak (Şeffaf Aparey)
 1. 1
  Plakları yemek sırasında takmalı mıyım?

  Yemeklerden önce rahatça çıkarabilirsiniz

 2. 2
  Konuşmada zorluk yaratır mı?

  Hayır, herzamanki gibi konuşabilirsiniz

 3. 3
  Plakları temiz tutabilir miyim?

  Evet, çıkardıktan sonra fırçalayabilirsiniz

 4. 4
  Plak taktığım kolayca farkedilir mi?

  Kesinlikle hayır

 5. 5
  Plaklarla tedavim ne kadar sürer?

  Bu vakadan vakaya değişir.
  Bu konuda dişhekiminizden bilgi alabilirsiniz.