Hakkımızda

Aso International Ortodonti Laboratuvarı logo

Japonya’da sektör lideri olan ASO International Ortodonti Laboratuvarı’nın Türkiye temsilcisiyiz

Aso International Inc., Tokyo, JAPAN, 1982 ‘den beri istikrarlı sekilde büyümüştür. Japonya’daki ağı 10 şubeden, 32 laboratuvardan oluşmaktadır. Amerika’da Hawaii, Çin’de Shanghai ve şimdi Türkiye’de İstanbul şubeleri denizaşırı üsleridir.

Aso İstanbul Ortodonti Apareyleri

Temel faaliyet alanlarımız

Ortodontik apareyler, lingual ortodonti, CAD/CAM, AsoAligner™ şeffaf düzeltici plaklar, seminer planlama ve işletmedir. Yüksek hassasiyette ürettiğimiz ortodontik apareylerle ve bunları yaygın satış ağımız sayesinde tüm dünyaya yayılan müşterilerimize zamanında ulaştırabilmekle gurur duymaktayız. Japonya’da üniversite hastaneleri ve muayenehanelerde 10.000’den fazla müşterimize hizmet vermekteyiz.

ASO dünya ortodonti camiasında, yüksek kalitede ortodontik apareyler üretmesi ve patentli yeni ortodontik apareyler yaratmasıyla ünlüdür. Misyonumuz; devamlı mükemmel kaliteyi garantiye almak ve ürünleri zamanında teslim etmektir.

Toshimasa Aso - Japonya Aso International CEO

Başkan’ın Mesajı

“Zaman uçar” lafı gerçekten doğruymuş. Müşterilerimizin ve ortaklarımızın cömert destekleri ve işbirlikleri ile ASO International Nisan 2017’de kuruluşunun 35. yılını kutlayacaktır. Destek olan herkese derin şükran duyuyoruz.

35 yıl önce Tokyo’da sadece ortodonti dalında hizmet verdiğim tek kişilik bir laboratuvar açtım. Bu ASO International’ın başlangıcıydı. O zamanlar daha çok ortodontik model yapım işini alıyordum. Ama çok fazla ortodontist olmadığından, çok da iyi bir başlangıç yaptığım söylenemezdi. Yine de, ortodontinin Japonya’da yaygın bir uzmanlık olacağı günlerin geleceğine daima inandım. Bu yüzden ortodonti laboratuvar teknikleri hakkındaki bilgimi arttırmak, yeteneğimi geliştirmek ve laboratuvarımın yetkinliğini arttırmak için ortodontistler için düzenlenen seminerlere katıldım. Aynı zamanda, Amerika’da da ortodonti kurslarına katıldım. Sonra, düzenli müşterilerimin de katkılarıyla laboratuvarım yıllar içinde istikrarlı bir şekilde büyüdü.

Bugün, ASO International olarak Japonya’da 10 şubemiz ve 30 uydu laboratuvarımız bulunmaktadır ve müşterilerimizin sayısı çoktan 10.000’i geçmiştir. Global ölçütte ise Hawaii, Shanghai ve İstanbul’da şubelerimiz bulunmaktadır.

ASO International ortodonti camiasına en gelişmiş aparey ve cihaz teknolojisini sunarak ve ortodonti seminerleri düzenleyerek, ortodonti endüstrisine dünya çapında katkıda bulunmaktadır.

Desteğiniz ve rehberliğiniz için teşekkür eder, işbirliğimizin gelecekte de artarak devam etmesini ümit ederim.

Toshimasa ASO
CEO/BAŞKAN
ASO International Inc.